Графік роботи

Пн - Пт: 8:00 - 17:00

Сб - Вс: Вихідний

Такелаж

Такелажні пристрої використовуються в судноплавстві для кріплення пристроїв для встановлення вітрила та підняття вантажів. Такелаж також користується популярністю для підняття та переміщення вантажу на висоту під час ремонту або будівництва. Вантажопідйомні конструкції відрізняються особливою міцністю, оскільки більшість деталей виготовлено зі сталі.

Що таке такелаж?
Отже, що таке такелаж? Такелаж – це загальне позначення всіх пристосувань на кораблі (канатів, тросів, ланцюгів та ін.), які використовуються для кріплення рангоуту, управління вітрилом, переміщення вантажу, підйому сигнальних пристосувань та ін. застосовувалося саме у суднобудуванні.

Такелаж судна
Такелаж судна ділиться на стоячий і біжить. До стоячого такелажу відносяться снасті, що використовуються для кріплення нерухомих частин рангоуту. До надійності стоячого такелажу високі вимоги. Виготовляють його, як правило, із сталевого чи залізного троса оцинкованого зовні. Улюблений матеріал моряків – пеньку, а також синтетичні троси можна використовувати для такелажу дрібних суден.

Біжучий такелаж використовується для підйому та опускання різних тягарів на судні, у тому числі вітрила. Основу бігучого такелажу складають троси та ланцюги.

Такелажні пристрої
Такелажні пристрої для переміщення вантажу використовували ще до розвитку суднобудування. Єгипетські піраміди були побудовані за їх допомогою. Такелажні пристрої застосовуються при монтажі, демонтажі і переміщенні великогабаритних вантажів і промислового обладнання. Єдине, що змінилося з розвитком прогресу такелажу - це розвиток електричних механізмів і гідравлічних пристроїв, які дозволили менше задіяти людську фізичну силу. Роль людини звелася до вміння керувати устаткуванням, яким закріплені такелажні пристосування.

Переміщення вантажу може бути важко, якщо воно відбувається в обмеженому просторі або на великій висоті. Для виконання висотних робіт необхідні спеціальні системи кріплення та такелажні пристрої.

Через значне навантаження на обладнання та високі вимоги до безпеки все, що застосовується для підйому та доставки вантажу має бути надійним та міцним. Від відповідності цим вимогам залежить як збереження устаткування, а й безпеку обслуговуючого персоналу та робітників, які виконують такелажні роботи.

Такелажні ремені
Однією з найкращих модифікацій сучасних такелажних пристроїв, які Ви зможете купити у Києві, є такелажні ремені. Такелажний ремінь призначений для перенесення габаритного вантажу людиною на різну відстань. Конструкція ременя дозволяє розподілити центр ваги на ширшу площу та полегшити ношу свого власника.

Лямки такелажного ременя одягається вантажником, а вбудовані регулятори дозволяють адаптувати довжину ременя під габарити речі, що переноситься. Застосовувати такелажні ремені можна для перенесення вантажу вагою до 200 кг.

Такелажні засоби
До найпоширеніших такелажних засобів відносяться:

такелажні скоби омегоподібні, використовуються для з'єднання підйомного пристрою (канат, трос і т.д.) і вантажу.
вантажопідйомні та сполучні ланки, служать для з'єднання елементів захоплення або при виготовленні строп.
сталеві троси, здатні витримати велике навантаження, перепади напруги та температур.
стропи канатні чи ланцюгові. Особливо зручні для підйому вантажу із спеціальними петлями, кільцями або іншими елементами захвату.
кріпильні пристрої. До них відносяться стяжні ремені та кріпильні ланцюги. Використовуються для закріплення вантажу під час його переміщення у просторі.
затискачі для сталевого каната, використовуються для з'єднання двох кінців троса або для створення петлі на кінці.
гаки для оперативного з'єднання вантажу з краном або іншим пристроєм.
Наша компанія «Стан-комплект» пропонує купити такелажні засоби за низькою ціною у Києві та Україні. Ми гарантуємо своїм покупцям великий вибір пристосувань для транспортування вантажу та високу якість обслуговування. Співробітники компанії в найкоротші терміни дадуть відповіді на всі Ваші питання і допоможуть підібрати потрібне обладнання. Звертайтеся до нашого офісу або телефонуйте за вказаними номерами.

Додаткова інформація:

Такелажник Такелажні роботи